Göğüs Büyütme Ameliyatı

Günümüzde göğüs büyütme işlemi en çok uygulanan estetik operasyonudur.  Çoğunlukla  gebelik, emzirme ve yaşlanma sebeplerine bağlı olarak ya da göğüslerinin gelişimini tamamlayamadığı durumlar da yeterli derecede büyüklüğe göğüsler ulaşamamaktadır.  Göğüs büyütme operasyonu ile küçük göğüsler daha iri ve daha dolgun, estetik olarak da daha hoş ve güzel görünüme sahip olurlar.
Göğüs büyütme operasyonu dünyada ve ülkemizde en popüler estetik operasyonlardan biridir. ASAP (American Society of Plastic Surgery) verilerine göre her yıl ABD’ de yaklaşık 380 bin kişi silikon ile meme büyütme operasyonu olmaktadır. Meme büyüklüğünüzden  memnun değilseniz, meme büyütme estetiği alınması gerekebilen bir seçimdir.
Estetik amaçlı meme boyutunu ve hacmini küçük bulan kadınlara, hamilelik veya kilo verme sonrası küçülen meme boyutunu düzeltmek için, doğumsal meme defektleri ve deformiteleri düzeltmek için, (memeler asimetrik veya hiç olmayabilir) göğüs büyütme operasyonu uygulanır.
Protez veya implant olarak adlandırdığımız silikondan yapılmış doğal malzemelerin meme dokusunun altına yerleştirilmesi ile meme hacminin arttırılması sağlanır.
Bu operasyonla;
Göğüslerinizin dolgunluğunu ve projeksiyonu artırılır,
Göğüslerinizin denge ve simetrisi sağlanır,
Dış görüntünüze ve özgüveninize pozitif yönde etki eder. Meme büyütme operasyonunda kalıcı, kesin ve en geçerli yöntem silikon meme protezlerin uygulanmasıdır.